ПРЕЗИДЕНТ «КИЇВМІСЬКБУДУ»: ЗАКОН 0850 СПРОСТИТЬ ВИРІШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ

Ухвалення закону №0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості» спростить вирішення земельних питань та зробить роботу ринку нерухомості більш прозорою. Таку думку висловив Голова правління – президент «Київміськбуду» Кушнір Ігор Миколайович.

ПРЕЗИДЕНТ «КИЇВМІСЬКБУДУ»: ЗАКОН 0850 СПРОСТИТЬ ВИРІШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬНовоприйнятим законом встановлюється «автоматичний» перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю або споруду до нового власника майна.

«Законопроектом суттєво спрощується процедура оформлення такої землі. Основна суть закону полягає в тому, що тепер власник або орендар земельної ділянки після продажу нерухомості на ній в обов’язковому порядку зобов’язаний розірвати існуючі договори на землекористування, щоб новий власник міг укласти аналогічні. Раніше виникали ситуації, коли будинок куплений, а землею під ним новий власник користуватися не може. Бувало, що орендодавець відмовився давати згоду на розірвання договору або ухилявся від такого розірвання договору оренди в разі зміни власника будівлі. Це створювало проблеми і для попереднього власника, і для нового.

Важливо і те, що новий власник повинен буде оформити право власності або оренду землі на тих же умовах, що були у попереднього. Крім того, на проведення процедур встановлені конкретні терміни – до 30 днів з дня державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомості. Це означає, що штучного затягування процесів та іншої тяганини буде менше.

На мою думку, закон спростить вирішення питань із землею і зробить роботу ринку нерухомості трохи більше впорядкованою. Важливо, щоб норми закону виконувались на практиці. Але наскільки все буде працювати по факту, покаже тільки час», – зазначив Кушнір Ігор Миколайович.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості)». За відповідне рішення проголосували 297 народних депутатів.