2 червня пошуковці передали із Санкт-Петербурга на батьківщину останки Івана Федоровича Гільченка, який загинув біля селища Воронове Ленінградської області..
На Київському вокзалі вже не вперше зустрічають саркофаги з останками воїнів,загиблих в роки Другої світової війни. Ця подія урочиста і сумна водночас. Роботи з пошуку героїв війни продовжуються вже майже 70 років, адже війна не може бути закінченою, доки не буде похований останній солдат.
Іван Федорович Гільченко народився у 1922 році на Київщині, у селі Антонів, Сквирського району. Молодим хлопцем був призваний на фронт і загинув далеко від рідного дому, захищаючи країну від фашистської навали.
Його останки були знайдені під час проведення пошукової вахти, яка проходила з 26 квітня по 8 травня. У Міжрегіональній експедиції «Воронове», керує якою Олександр Метьолкін, взяли участь понад 60 активістів ВРГО «Вологодське об’єднання пошуковців».
Загалом за час проведення експедиції пошуковцям вдалось знайти останки 51 бійця і командира РККА, два смертних медальйони (лейтенанта Гільченка і сержанта Хромих ), знак «Відмінний кулеметник», медаль «За оборону Ленінграда», медаль «За відвагу» (за якою вдалося встановити ім’я воїна), підписні речі.
В експедиції, крім волгожан, брали участь загони з Єкатеринбурга, Башкирії, Удмуртії, Санкт -Петербурга і Ленінградської області.
Воїна Великої Вітчизняної у Києві зустріли активісти ВГО «Закінчимо війну». Вже кілька років пошуковцям організації допомагає Холдингова компанія «Київміськбуд».
«Ціна Великої Перемоги – це мільйони загиблих, – говорить Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір. – Скільки ще могил розкидано по всьому світу. 69 років рідні не знають, де знайшли останній прихисток їхні діди та батьки. Ми вже не перший рік допомагаємо організації, і будемо допомагати і надалі, адже кожен, хто загинув у жахливій війні минулого століття, має право на пам’ять».
22 червня останки Івана Федоровича Гільченка будуть поховані у селі, звідки він пішов на війну. Через сім десятиліть син своєї батьківщини повертається на рідну землю.
«Сучасне покоління виконує свій патріотичний і моральний обов’язок перед захисниками, котрі загинули, визволяючи Батьківщину, – говорить голова ВГО «Закінчимо війну» Юрій Зубко. – Ще тисячі родин не мають можливості вклонитися могилам своїх батьків, дідів та прадідів, яких забрала війна. Саме тому надзвичайно важливою і цінною, не тільки у плані патріотичного виховання, є робота пошукових груп, які відновлюють пам’ять про загиблих. Люди, котрі боронили рідну землю, мають були поховані належним чином».
Давно відгриміли залпи війни. Суворий час Великої Вітчизняної став надбанням історії. Але нащадки воїнів, що віддали життя у боротьбі з ворогом, не заспокояться, доки останній полеглий солдат не буде похований з усіма почестями, як і належить захисникові своєї Батьківщини.