Серед компаній, які брали участь у реконструкції Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», будівельники ТОВ «Ягуар» (ПАТ «ХК «Київміськбуд»)
75 років тому відбулася одна з найжахливіших трагедій в історії людства – під час Другої світової війни у Бабиному Яру фашисти розстріляли понад 100 тисяч людей: євреїв, ромів, підпільників, партизанів, членів ОУН, полонених.
Територія Бабиного Яру, де відбувався масовий розстріл людей, значно більша, ніж визначена сьогодні, як заповідник. За словами директора Інституту Національної пам’яті Володимира В’ятровича, і метро Дорогожичі, і дорога на Лук’янівку, і пішохідні зони – всюди відбувалися розстріли.
До ювілейних роковин заповідник відреставрували. Указом Президента було створено оргкомітет на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, що контролював хід реконструкції історико-меморіального заповідника. Реконструкція відбувалася у стислі терміни, але йшла легко, говорить директор ТОВ «Ягуар» Василь Рахмайлов, – облаштуванню цього пам’ятного місця сприяла навіть погода.
«Ми виграли тендер на загальних умовах, після цього приступили до виконання робіт. Наша задача була зробити реконструкцію всіх мереж, підходів, тротуарів Бабиного Яру. Тут виконувались роботи по мощенню – це і ФЕМ, і граніт, і брущаточка, полив, озеленення, посіяли траву. А наш субпідрядник – компанія «Каліпсо» – виконали реставрацію самої Менори», – говорить Василь Рахмайлов, директор ТОВ «Ягуар» (ПАТ «ХК «Київміськбуд»).
Серед робіт, виконаних будівельниками влаштування освітлення, облаштування алеї Мучеників, алеї Праведників та об’єднуючої Алеї, перенесення пам’ятника розстріляним дітям. Василь Рахмайлов гордий, що встигли вчасно здати цей складний об’єкт, і що саме його будівельники зробили таку важливу для Києва, і для України реконструкцію.
«Це наша пам’ять, це наша історія, не можна було тримати в тому стані занедбаному, в якому вона була, навіть важко сказати скільки років. У нас були дуже стислі терміни, якось треба було витримати навантаження фінансове, нас підтримував «Київміськбуд», адже всі роботи треба було виконати вчасно, і ми виконали буквально за місяць. Місяць і п’ять днів», – розповів Василь Рахмайлов.
Сьогодні, 29 вересня трагічні події української історії вшановуватимуть на державному рівні. Заходи покликані не тільки вклонитися пам’яті всіх невинних жертв, а й привернути увагу світової спільноти до «Бабиного Яру», як до інтернаціонального цвинтарю, як до місця трагедії, що стало символом Голокосту і вічним прокляттям фашистській ідеології.