БУДІВЕЛЬНИКИ ПІДНЯЛИ УКРАЇНУ У РЕЙТИНГУ СВІТОВОГО БАНКУ «DOING BUSINESS».

     Рейтинг у цьому дослідженні є одним із ресурсів оцінки інвесторами ділового клімату та умов ведення бізнесу в країні. На сьогоднішній день він включає в себе 189 країн. Показник складається щорічно на основі порівняльного аналізу даних, які є основою для прийняття інвестиційних рішень.

Цього року в рейтингу Doing Business Україна лідирує за динамікою росту у більшості позицій. Цей проект аналізує вплив нормативно-правових актів держави на ведення бізнесу. Найбільший внесок в підйомі країни у рейтингу внесла будівельна галузь. За показником отримання дозволів на будівництво Україна «стрибнула» на 145 пунктів –  зі 186 місця на 41.
 За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Ісаєнка, такому підняттю сприяло маштабне реформування галузі, а саме прийняття Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». На виконання його положень прийнято 3 закони України, 21 постанову Уряду, 15 наказів Мінрегіону, 3 настанови та 4 ДБН. У  будівельній галузі було суттєво зменшено кількість дозвільно-погоджувальних процедур та скорочено терміни отримання необхідних документів. Наприклад, Закон скоротив час проходження процедур з 375 до 73 днів, кількість процедур з 20 до 10, зменшив витрати з 1 262 600 грн до 246 360 грн.
«Буквально за рік нам вдалося в регіонах імплементувати закон. Результати проведеної роботи сьогодні очевидні. В цілому за всіма показниками Україна піднялася на 28 пунктів, у тому числі за рахунок таких високих показників у будівельній галузі. Звісно, це сприятиме залученню інвестицій в економіку країни, дозволить розвивати ринок внутрішнього виробництва», — сказав Дмитро Ісаєнко.
У рамках впровадження європейських правових стандартів в Україні створено законодавчу можливість переходу від дозвільного до декларативного принципу початку робіт, відтак забудовник приступає до спорудження об’єкта лише надіславши інспекції Держархбудконтролю повідомлення про те, що він починає будівництво.
«Наші показники в рейтингу свідчать перш за все про те, що сьогодні на державному рівні є чітке бачення розвитку будівельної галузі, – говорить Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір. – Вже за рік завдяки вдалим реформам результат України став одними з найвищих серед економік держав, що розвиваються. За показником дерегуляції у будівництві, ми випередили і деякі країни Європейського Союзу, як Угорщина, Словаччина, Польща, Чехія, Словенія. В той же час, зупинятися на досягнутому не можна, ми повинні прагнути більшого та рівнятися на той же Сінгапур та ОАЕ, які увійшли до першої п’ятірки рейтингу».

Доповідь «Ведение бизнеса – 2014» : Украина больше всех улучшила благоприятность условий предпринимательской деятельности за последний год.

БУДІВЕЛЬНИКИ ПІДНЯЛИ УКРАЇНУ У РЕЙТИНГУ СВІТОВОГО БАНКУ «DOING BUSINESS».