БУДІВЕЛЬНА ГАЛУЗЬ МОЖЕ ДАТИ 6% ВВП УКРАЇНИ, – ІГОР КУШНІР

        Глава правління – президент Холдингової компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір вважає, що будівельна галузь може дати 6% ВВП. На його думку, необхідно створити можливості, щоб галузь показала таке зростання. А для цього потрібні певні передумови.

       «По-перше, законодавча база. Потрібно чітко прописати єдині правила гри для всіх. Приділивши особливу увагу штрафам і покаранню за недотримання норм. Це звільнить ринок від наступних недобудов і поверне інвестиційну привабливість. Важливий фактор – Генплан. Його прийняття дозволить врегулювати забудову і дасть чітке розуміння того, що відбувається», – вважає Ігор Кушнір.

БУДІВЕЛЬНА ГАЛУЗЬ МОЖЕ ДАТИ 6% ВВП УКРАЇНИ, - ІГОР КУШНІР

 

       Другим важливим аспектом є дерегуляція галузі, говорить Голова правління «Київміськбуду».

       «У нас на одного працюючого припадає кілька контролюючих. Якщо удосконалити систему покарань, спростивши при цьому роботу для законослухняних представників галузі, дихати стане легше», – зазначає Ігор Кушнір.

       Також президент «Київміськбуду» акцентує на важливості державних програм по забезпеченню громадян доступним  житлом, які можуть стати одним із поштовхів для зростання галузі.

      «Це безпрограшний варіант для всіх: у забудовників є робота, у людей, які роками стоять у чергах – житло, у влади – виконані обіцянки. Більше того, якщо на практиці вдасться запустити анонсовану 11-12% іпотеку, ринок активізується в рази.

БУДІВЕЛЬНА ГАЛУЗЬ МОЖЕ ДАТИ 6% ВВП УКРАЇНИ, - ІГОР КУШНІР

       Всі ці заходи в результаті здатні дати не тільки 6% внесок у ВВП країни, а й істотно пожвавити національну економіку», – вважає Ігор Кушнір і додає, що в усьому світі стимуляція економіки відбувається саме за рахунок будівельної галузі.

       «Живі приклади – країни Європи, Америка в пост депресивні роки, все було направлено саме на зростання економік за рахунок будівництва. В Україні, на мою думку, будівельна галузь готова бути локомотивом! Потужності є, бажання працювати і розвиватися – теж! Упевнений, все може вийти», – наголошує президент  «Київміськбуду».