СВІТЛАНА НОВОХАЦЬКА: ЛЮДИНУ ТРЕБА ХВАЛИТИ, ЩОБ У НЕЇ КРИЛА ВИРОСТАЛИ

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня редакція журналу «Новое время» поспілкувалась із Віце-президентом ПАТ «ХК «Київміськбуд» Світланою Новохацькою.  Журналісти цікавились, чи легко бути єдиною жінкою у керівному складі потужної будівельної компанії, як треба вибудовувати взаємодію з конкурентами, на які аспекти потрібно звертати увагу інвестору при виборі забудовника і чи існує універсальна формула успіху для людини.

СВІТЛАНА НОВОХАЦЬКА: ЛЮДИНУ ТРЕБА ХВАЛИТИ, ЩОБ У НЕЇ КРИЛА ВИРОСТАЛИ

 

       – Вас в колективі називають то «залізної леді», то «мамою», як уживаються ці дві іпостасі – м’якість і авторитарність в одній жінці?

– Будівельна галузь – це, за визначенням, чоловіча територія. І з огляду на цю специфіку, важливо не забувати про те, що ти жінка. Так, моя робота не на будмайданчику, але я не люблю напівмір ні в чому – ні в житті, ні в роботі. Я вимоглива людина. В першу чергу, до себе і, відповідно, до оточуючих. Може я для когось і жорсткий керівник. Однак це не означає, що я не помічаю, що в однієї людини виникли проблеми, а з іншою потрібно просто 10 хвилин поговорити по-людськи.

Відносини людей в колективі – це дуже важливо, і моє завдання, як Віце-президента, як менеджера вибудувати ці відносини так, щоб люди хотіли йти на роботу, щоб хотіли викладатися тут на все 100. Іноді буває дуже складно донести до співробітника якусь ідею, і тоді для пояснення якихось прописних істин, доводиться приміряти на себе стиль і манеру поведінки чоловіків. Але взагалі, людей треба хвалити, щоб у них крила виростали. Адже трудовий колектив – це як океан. Великий, потужний, але складається він з крапельок води. Людина – він як крапля, але саме без цієї краплі не було б океану.

       – Що найбільше вам подобається у вашій роботі? Є якісь цікаві проекти в планах на найближче майбутнє?

Ми будуємо будинки, і в цій роботі – яка з боку начебто здається досить неромантичною – насправді величезна кількість емоцій. Люди плачуть, коли купують квартири, розповідають, як довго про це мріяли. Приходять до нас із дітьми та літніми родичами, хвилюються, потім йдуть абсолютно щасливими. Це дуже надихає.

Якщо говорити про плани, мені дуже хочеться підсилити соціальну складову в роботі «Київміськбуду». Ми багато робимо для переселенців, для постраждалих від забудовників-аферистів, для дітей, знову ж. Але я мрію привести всі ці дії до єдиної стратегічної лінії, зробити в рамках «Київміськбуду» окрему соціальну складову. Вважаю, що у нас для цього все є.

       – «Київміськбуд» – це величезне підприємство з більш ніж піввіковий історією. За рахунок чого вдається не тільки залишатися на плаву всі ці роки, але і міцно утримувати позицію лідера галузі?

Якщо посилатися на сухі цифри, то Холдинговій компанії в цьому році виповниться 62 роки. За цей час руками наших будівельників побудована велика частина Києва. 45 мільйонів квадратних метрів житла, понад 6 тисяч будинків, сотні лікарень, інститутів, шкіл і дитсадків. Це той бек-граунд, який не дозволяє розслаблятися. І, звичайно ж, це людина, яка біля керма компанії. Я пишаюся, що працюю саме з Ігорем Кушніром, який розуміє і відповідальність, і завдання, і точно знає, як надалі буде розвивати не тільки компанію, але і будівельну галузь в цілому.

На сьогоднішній день «Київміськбуд» зводить близько 50 нових об’єктів, і робота над ними вимагає великої концентрації і працездатності всього колективу. А також знань. Знаннь перспектив ринку, з урахуванням всіх нововведень і законодавчих змін.

       – Чи складно працювати на будівельному ринку, в умовах величезної конкуренції? Адже будівельних компаній зараз чимало, і багато хто також будують не один і не два об’єкти.

– Так, будівельних компаній зараз на ринку дуже багато, але далеко не всім можна довірити свої заощадження. Інша справа, як зрозуміти, що це компанії-одноденки, для яких головне хапнути по більше, і нуль відповідальності перед інвестором. А хто потім буде вирішувати проблеми недобудов і ошуканих людей, не їхня турбота. Так з’являються різні афери. І зауважте, квартири в будинках таких будівельних аферистів продовжують продавати за ціною нижче ринкової, і люди знову йдуть і вкладають гроші невідомо під що. Знаєте, я хочу, щоб на будівельному ринку з’явився жорсткий безкомпромісний ревізор, щоб після перевірок всіх будівельних компаній на ринку залишилися тільки найнадійніші.

       – А яке Ваше особисте ставлення до конкурентам і конкуренції в цілому?

– Я з повагою ставлюся до гідних конкурентів – адже вони, в тому числі, мотивують розвиватися. Дуже пишаюся тим, що у нас в Києві такі люди займаються будівництвом. На сьогоднішній день все спокійно, ми конкуруємо за покупця, за земельні ділянки, за креативну рекламу. А завтра, якщо приходить криза, якщо нам заважають працювати, об’єднуємося і протистоїмо. Коли проплачені «тітушки» блокували будівництва і підривали петарди, а у нас, на жаль, були такі неприємні ситуації, мене вразила готовність всього будівельного ринку згуртуватися і протистояти разом. З такими конкурентами точно не пропадемо!

       – Порадьте, на що потрібно звертати увагу, купуючи квартиру?

В першу чергу, на репутацію забудовника, історію його роботи на ринку, кількість побудованих об’єктів. Люди живуть у важких умовах, роками собі відмовляють у всьому, і потім залишаються ошуканими. Тому ще прошу всіх, хто збирається купити квартиру – приділіть увагу тому, кому ви несете кошти.  Дізнайтеся, кому компанія належить – якщо вона державна, у вас буде з кого спитати в разі чого. Порадьтеся з юристами, перевірте документи. На жаль, життя таке, що нам доводиться бути фахівцями у всьому – і в юриспруденції, і в медицині, і в політиці …

       – У вас є своя формула успіху або правила, які допомагають вам досягати цілей?

– Формула одна, і я, на жаль, іншої за все своє життя не знайшла – працювати. Працювати з хорошими людьми, працювати з усіх сил, робити все, на що ти здатний. Інакше не уявляю, як можна чогось добитися.

 

 

СВІТЛАНА НОВОХАЦЬКА: ЛЮДИНУ ТРЕБА ХВАЛИТИ, ЩОБ У НЕЇ КРИЛА ВИРОСТАЛИ