ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ

За сприяння Холдингової компанії «Київміськбуд» Саліма Жундибаєва нарешті знайшла могилу загиблого під час Другої світової війни батька

Мешканка Казахстану Саліма Жундибаєва разом із зятем Алібеком Нургалієвим прибула до Києва близько 5 ранку. Маленька тендітна жінка прожила 74 роки із єдиною метою – знайти місце захоронення батька, що загинув у роки Другої світової війни.

ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ

«Шукаю свого батька ще зі шкільних років. Сьогодні один лише Бог знає скільки мені ще залишилось жити, і найголовнішим для мене є те, що я нарешті знайшла могилу батька. Ми знали, що він помер 23 березня  1944 року, був нагороджений Подякою Верховного Головнокомандувача Й.Сталіна та Подякою за утримання плацдарму Дніпра, батько воював на правому березі. Я писала і у «Жди меня», і куди тільки не зверталась, усе життя поклала на ці пошуки, і от до цього моменту  все було марно», – розповіла Саліма Жундибаєва.

А потім доля звела жінку із Всеукраїнською громадською організацією «Закінчимо війну», і пошуки нарешті увінчалися успіхом.

За словами члена ВГО Бориса Дученка, пошуковцям вдалось встановити, що рядовий Мухамеджан Колмуканов був поранений 18 лютого 1944 року та помер у евакуаційному госпіталі № 3582.

ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ

«Заявку на пошук я отримав через інтернет, прийшов лист із проханням знайти захоронення солдата Мухамеджана  Колмуканова. Була інформація, що він помер у госпіталі в Києві. Таких хоронили або на військовому кладовищі, або на цивільному. Я переглянув списки похованих там і там, і працівники Лук’янівського заповідника дуже швидко знайшли потрібне прізвище», – зазначив Борис Дученко.

У результаті пошуків було встановлено, що Мухамеджан  Колмуканов похований у братській могилі на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника.

ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ

ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ

Саме до цієї могили дочка солдата, Саліма Жундибаєва, привезла жменьку рідної казахстанської землі. Прочитавши молитву, жінка, яка усе життя шукала загиблого батька, нарешті заспокоїлась.

«Я шукала усе життя, і нарешті знайшла. Дякую вам, що допомогли, прийняли. І дай Бог, що у вас завжди було мирне та світле небо», – подякувала Саліма Жундибаєва.

За словами Голови ВГО «Закінчимо війну» Юрія Зубка, силами пошуковців уже знайдено більше 10 тис. солдат, що загинули у роки Другої світової. Проте, щороку це дається усе складніше, адже ідентифікація людини відбувається по речам, які знаходять поряд – на теперішній час строк їх перебування у землі становить понад 60 років.

ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ

«Щорічно ми отримуємо близько 500-600 подібних заявок, вони надходять як з територій країн СНД, так і з Америки, Ізраїлю. Була одна заявка з Норвегії, шукали прадіда, який загинув під час війни. Тобто таку роботу ми проводимо постійно, пошуки не припиняємо. Дуже важливо, що навіть у такий час нашу організацію  не залишають один на один із проблемами. Наприклад, будівельний Холдинг «Київміськбуд» допомагає постійно, особисто Ігор Миколайович Кушнір підтримує. Така солідарність бізнесу і благодійної роботи, яку проводить ВГО – це надзвичайно важливо, дає змогу допомагати тим, хто шукає рідних», – зазначив Юрій Зубко.

За його словами, інтернаціональні пошукові роботи є вкрай необхідними сьогодні для України, адже дають змогу жителям інших країн дізнаватись правдиву ситуацію щодо війни на Сході.

«Чим більше людей з інших країн приїжджатимуть до України, тим краще: вони бачитимуть реальну ситуацію, українців з нашою гостинністю, чесністю, бажанням демократії. Ми хочемо жити у мирі з усіма країнами, і люди в цьому пересвідчуються на власні очі», – підкреслив Юрій Зубко.

ПОБАЧЕННЯ З БАТЬКОМ 70 РОКІВ ПОТОМУ