ТЕТЯНА МАРКОВА: 1-КІМНАТНІ «РОЗЛІТАЮТЬСЯ» ПЕРШИМИ

       За півроку зросли ціни на квартири, як на вторинному ринку житлової нерухомості, так і на первинному. Нещодавно «Київміськбуд» анонсував збільшення вартості квадратного метру у своїх об’єктах. Журнал «Новое время» поцікавився у забудовників, чим зумовлено подорожчання і які квартири зростуть у ціні найбільше. Серед опитаних експертів – директор Департаменту маркетингу і продажів компанії Тетяна Маркова.

ТЕТЯНА МАРКОВА: 1-КІМНАТНІ «РОЗЛІТАЮТЬСЯ» ПЕРШИМИ

       Чому, на вашу думку, спостерігається здорожчання? Чим зумовлена така динаміка? Останні 2 роки не спостерігалося зростання цін на осінь. Чому в цьому році така тенденція?

       Зростає вартість всього – матеріалів, комплектуючих, палива, енергоносіїв, оплати праці. Наприклад, всі будматеріали подорожчали на 30%, їх вартість  зростає щомісяця. Крім подорожчання будматеріалів, зросла середня зарплата у будівельників. Це теж дає свій поштовх. В цілому на сьогоднішній день собівартість будівництва збільшилася відсотків на 25%. Квадратний метр виріс в ціні на 25%. Скажу вам більше, така тенденція зберігатиметься і надалі, принаймні, факторів, які б свідчили про протилежне, я не бачу.

       Чому найбільше зросли ціни на однокімнатні квартири? 

       Звичайна ринкова економіка. Запит на 1-кімнатні квартири надзвичайно високий. Він був таким завжди, але зараз це особливо помітно. 1-кімнатні «розлітаються» першими, як тільки ми оголошуємо, що незабаром вийде у продаж той чи інший новий об’єкт, одразу починаються сипатися дзвінки і прохання забронювати квартиру, найчастіше це саме 1-кімнатні. Хто б і щоб не говорив, але в цілому рівень доходів громадян потроху росте, з’явилась можливість простіше поїхати заробляти гроші в інших країнах, подивіться скільки нового бізнесу розпочалося в Україні, люди починають відчувати більш-менш фінансову стабільність і одразу йдуть купувати квартиру. Одні для себе, інші, щоб зберегти кошти, адже саме нерухомість найбільш надійний сейф і банк. Плюс забудовники запроваджують різноманітні програми, як то розстрочка на більший термін, банки хоч і несміливо, але активніше видають іпотечні кредити. Тобто, можливостей купити квартиру стало більше.

       І ще,  останні кілька місяців спостерігається підвищена цікавість до 2-кімнатних. Тут також цікавий момент, 2-кімнатні як правило купують для себе. Пов’язано це, скоріше за все з тим, що є певний відкладений попит у сімейних пар саме на «двушки», коли з однокімнатної сім’я просто «виросла», з’явилася дитина і потрібно більше місця для проживання. Ще помітно, що попит на «двушки» збільшився саме в тих ЖК, які будуються в обжитих або спальних районах. Це говорить про те, що така покупка цілеспрямована, тобто, квартира купується для того, щоб поліпшити свої умови проживання, а не для здачі в оренду. Часто покупці кажуть про те, що продали «одинушку» і купують двокімнатну квартиру. 

       Чи спостерігаєте пожвавлення попиту за ці півроку? 

       Я би сказала, що у нас пожвавлення стабільне. Черг, як кілька років тому, коли «впала» гривна, зараз не спостерігається, але доволі часто бувають дні, коли укладається понад сто договорів.

       Знову ж таки, попит сильно прив’язаний до курсу долара. І хоча ми всі розрахунки ведемо виключно в гривні, тому що ми українська компанія, але коливання валют сильно сприяє покупецькому попиту. От зараз люди у доволі напруженому стані, адже економісти традиційно  перед осінню лякають підвищенням курсу, та й в бюджеті на наступний рік курс закладений вже по 30 грн, тому можна прогнозувати, що  у нас буде багато роботи.

       Розкажіть, будь ласка, які у вас обсяги здачі житла у цьому році порівняно з минулим? 

       За результатами минулого року “Київміськбуд” здав у експлуатацію близько 350 тис.кв.м. Це кілька великих житлових комплексів та кілька точкових новобудов. Важливо, що кожен об’єкт “Київміськбуду” є унікальним для “свого” покупця: мікрорайони у “спальних” районах — для молодих сімей, багатоповерхівки у центрі — для активних та амбітних. Кожен, хто звернувся торік до “Київміськбуду”, щоб придбати житло, знайшов те, що було йому потрібно. Цього року “Київміськбуд” планує ввести в експлуатацію понад 450 тис.кв.м. За останні п’ять років 2018 р. стане рекордним за обсягом зданих площ. Цьогоріч у нас заплановано розпочати будівництво семи нових об’єктів. Зараз вийшли у продаж квартри у ЖК на Освіти, у ЖК «Коломийський» та у ЖК «Італійський квартал», готуємось до продажів ЖК «Урлівський» 1 і 2, і кількість запитів на цей комплекс просто  шалена. Незабаром також вийдуть у продаж ще 5 нових об’єктів. У нас великі плани.

       Ще, я б із задоволенням відзначила, що наші будинки не тільки нові, сучасні і доволі доступні для покупців, Ми активно впроваджуємо нові технології. На деяких наших будинках встановлюватимуться сонячні батареї, завдяки яким освітлюватимуться місця загального користування. На паркінгах — зарядки для електрокарів, адже це вже не елемент розкоші, а вимога часу.

       Співробітники компанії якось підрахували, що сьогодні в квартирах, побудованих «Київміськбудом», живе близько 2 млн киян. Щорічно люди інвестують в Компанію близько 3,5 млрд грн. Це наша гордість і відповідальність одночасно. Виконання зобов’язань перед інвесторами є головним пріоритетом роботи «Київміськбуду». У компанії немає жодного незакінченого об’єкта, абсолютно всі будинки добудовуються і передаються покупцям, як і повинно бути. Так було, і так буде і надалі.