ТЕТЯНА МАРКОВА ПРО ДОХОДНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙ В НЕРУХОМІСТЬ

У 2020 році середнє зростання цін на первинному ринку в Києві склало близько 20%. А частка інвестиційних угод зросла в деяких ЖК до 40-50%. Скільки сьогодні можна заробити, інвестуючи в новобудови, – у лідерів будівельного ринку дізнавалася KV.

ТЕТЯНА МАРКОВА ПРО ДОХОДНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙ В НЕРУХОМІСТЬ

Тетяна Маркова, директор Департаменту продажу та маркетингу ПрАТ “ХК “Київміськбуд” 

Прибутковість інвестицій. Прибутковість від інвестиції в будівництво квартири становить на сьогоднішній день близько 14% річних для 2-кімнатних і квартир із великою кількістю кімнат, і – близько 15-17% річних – для компактних 1-кімнатних квартир.

Тобто, термін окупності інвестиції, виходячи з динаміки зростання цін на первинному ринку, становить в середньому близько 6 років для 1-кімнатних квартир і близько 7 років – для квартир більшої кімнатні.

Прибутковість від подальшої здачі квартири в оренду становить в середньому близько 10% в рік, тобто окупність квартири в середньому складе близько 10 років.

Порядку 13% річних принесе в середньому здача в оренду нової компактної 1-кімнатної квартири з ремонтом, тобто окупність складе близько 7 років.

Прибутковість в форматі “дохідний дім” буде незаперечно вище, а окупність набагато швидше. Але багато що залежить від суми (обсягу) початкових інвестицій.

Перспективний формат для інвестицій. “Прибутковий будинок” – формат більш ніж перспективний!

Вигравати також будуть багатофункціональні житлові комплекси з розвиненою своєї власною інфраструктурою і комфортним середовищем проживання.

Що втрачає популярність. Популярність можуть втратити точкові проекти (будинки) з безликої забудовою і відсутністю будь-яких сучасних новацій.

Перспективні апартаменти від “Київміськбуд”. Прикладами можуть бути проекти апартаментів і їх реалізація на вул. Курнатовського, 20, Глибочицькій, 43, Квітки Цісик, 34, 36, провулку Електриків, Липківського, 14.

Більше думок експертів галузі читайте в матеріалі: Перепродать или сдавать в аренду: сколько можно заработать на жилье?