ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС СПРИЯТИМЕ РОЗВИТКУ БУДІВНИЦТВА В УКРАЇНІ, – ІГОР КУШНІР

Україна та Європейський Союз підписали Угоди про асоціацію в повному обсязі. Угода була підписана в Брюсселі в рамках саміту ЄС президентом України Петром Порошенком, президентом Ради ЄС Германом Ван Ромпеєм, президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу та главами держав і урядів усіх 27 країн-членів ЄС. Угода передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Європейським Союзом.

   На думку Голова правління – Президента ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігоря Кушніра підписання економічної частини про Асоціацію України з Європейським союзом сприятиме масштабному розвитку вітчизняної будівельної галузі. Угода регламентує низку нормативів щодо будівництва, впровадження яких дозволить вивести галузь на якісно новий рівень.

«Сьогодні дійсно сталась визначна подія, яка має докорінно змінити усю систему роботи країни. За умови адекватної адаптації наших законів до європейських, як це і має бути відповідно до Угоди, галузі вдасться вийти на європейські ринки, а також отримати інноваційні технології з Європи та застосовувати їх у нас.

До того ж, виконання норм Угоди зробить Україну більш інвестиційно-привабливою, тобто можемо очікувати прихід іноземних коштів,  що, без сумніву, матиме позитивні наслідки для економіки. А коли ситуація в країні стабілізується, це підживить і внутрішніх інвесторів, населення, і знову ж таки, економіка буде від цього лише у виграші.

Ми, своєю чергою, повністю готові до нововведень та позитивних змін. Для нас головне, аби населення було задоволене нашою роботою, а чим глобальнішими будуть зміни на краще, тим більше ми зможемо зробити і для інвесторів, і для економіки», – підкреслив Ігор Кушнір.

ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС СПРИЯТИМЕ РОЗВИТКУ БУДІВНИЦТВА В УКРАЇНІ, – ІГОР КУШНІР

Як відомо, 21 березня Україна та Євросоюз оголосили, що підписують політичну частину Угоди про асоціацію. Політичну частину Угоди  підписав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та 27 лідерів країн Європейського Союзу.

Насправді було підписано весь текст Угоди, але сторони домовилися, що цей підпис поширюватиметься лише на три найменші глави документу. “Не підписаною” лишалася вся економічна частина, а також левова частка політичних глав угоди.

У разі ратифікації угоди Верховною Радою України у короткі терміни документ може бути тимчасово імплементований. Це дозволить не очікувати на ратифікацію всіма 27 членами ЄС, що може зайняти декілька років.

Таким чином, Дія зони вільної торгівлі може початися вже з 1 листопада чи навіть 1 жовтня, але лише у випадку, якщо Рада ратифікує його до завершення літньої сесії. В іншому разі частину економічних преференцій може бути скасовано, попередили в ЄС.

Грузія та Молдова, які також сьогодні підписали угоду про асоціацію з європейським союзом вже пообіцяли Брюсселю швидку ратифікацію документу своїми парламентами.