САДИБА БАГГОВУТА ОТРИМАЛА ОХОРОННИЙ ДОГОВІР

       «Київміськбуд» отримав охоронний договір для садиби Багговута. Холдингова компанія береться відновити напівзруйновану будівлю 19 століття, що на вулиці Багговутівській, 16. Перша згадка про будинок зустрічається в 1843 році. Кому з Багговутів – генералу царської армії Леонтію Багговуту, герою Вітчизняної війни 1812 року Карлу Багговуту чи учаснику Кримської війни 1853–1856 років Олександру Багговуту  належала садиба – достеменно невідомо, але саме на честь перших поселенців – Багговутів – свою назву отримала одна з найстаріших вулиць Лук’янівки.

            

         Раніше повідомлялося, що земельну ділянку по вул. Багговутівській, 16 (а і б), на якій знаходиться будівля, у 2015 році Київська міська рада передала ТОВ «РТ Девелопмент» для обслуговування і експлуатації адміністративних будівель (Рішення № 432/1297 від 21.04.2015 р). Маючи на ввіреній території історичну будівлю, Компанія замовила історико-містобудівні обґрунтування, будівельну експертизу і звернулася до «Київміськбуду» щодо розробки проекту по реставрації та відновленню садиби Багговута. Експертизу провів  Науково-дослідний інститут «УкрНДІПроектРеставрація». Проект реставрації розробили спеціалісти  ТОВ «КТК Буд».

       Охоронний договір – режим використання пам’ятки культурної спадщини або її частини, в тому числі території, на якій вона розташована. У ньому вказуються види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з облаштування її території, інших заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.