ЯК ЗАБУДОВНИКИ ПРАЦЮЮТЬ З ДОГОВОРАМИ КУПІВЛІ НА ВИПЛАТ – Property Times

Із початком повномасштабного вторгнення рф на територію України більшість забудовників призупинили роботу на майданчиках. У Києві та області з перших днів бойових дій на паузу були поставлені всі новобудови, відповідно компанії ухвалили рішення й передивитися умови роботи з клієнтами за договорами розтермінування. Редакція Property Times провела опитування київських забудовників й попросила розказати, яку стратегію роботи за договорами купівлі нерухомості на виплат вони обрали.

ЯК ЗАБУДОВНИКИ ПРАЦЮЮТЬ З ДОГОВОРАМИ КУПІВЛІ НА ВИПЛАТ - Property Times

Тетяна Маркова, директорка Департаменту продажу та маркетингу ПрАТ “ХК “Київміськбуд”

Із початком великого вторгнення Київміськбуд оголосив канікули для інвесторів, які сплачували за договорами про розтермінування. Було зрозуміло, що всі ці угоди виконуватися не будуть, а додавати людям хвилювань через штрафи за несвоєчасне внесення коштів, не варто.

Коли Київщина була звільнена і почали відкриватися підприємства та роботи на будмайданчиках, Київміськбуд звернувся до інвесторів із проханням по-можливості відновити платежі. З червня 2022 року до кінця грудня нам вдалось відновити роботи на 10 ЖК, три житлові комплекси “Райдужний”, “Гвардійський” та секції 3 і 4 у ЖК “Шевченківський”, а також 4 паркінги ввести в експлуатацію.

Значного надходження коштів не сталося. З одного боку, зрозуміло, що багато людей не повернулися, багато втратили стабільний дохід. У багатьох на перший план вийшли проблеми іншого порядку. Але компанія повинна мати змогу будувати, для цього потрібне стабільне фінансування. Київміськбуд знову звернувся до інвесторів-“розстрочників” щодо необхідності внесення коштів за договорами. Зауважу, штрафів за недотримання графіків оплати до скасування/припинення воєнного стану у нас немає.

Похвалитися великою кількістю нових укладених угод сьогодні не можемо, продажі є, але вони ні в яке порівняння не йдуть з тими, які були до повномасштабного вторгнення та великої війни. Фінансова ситуація у покупців далеко не найкраща, тому наші договори про розтермінування, можна сказати, стали більш гнучкими. Ми і раніше намагались йти на зустріч, якщо людина просила індивідуальні умови. Зараз так само розглядаємо і можливість зменшити суму першого внеску, якщо покупець про це просить і спроможний сплачувати щомісячні внески, і зміну графіків платежів та їх пролонгацію. Як раніше зазначив президент “Київміськбуду” Ігор Кушнір, у цьому “човні” ми разом. Забудовнику потрібні кошти, покупцю потрібна нерухомість, маємо чути і розуміти один одного, щоб рухатися далі.  

Більше думок забудовників читайте у колонці: Як київські забудовники працюють за договорами купівлі на виплат: призупинка вимог, скасування штрафів та індивідуальні умови