ЗАБУДОВНИКИ ПРОСЯТЬ УРЯД ПІДТРИМАТИ ДЕРЖАВНІ ЖИТЛОВІ ПРОГРАМИ

Конфедерація будівельників України звернулася з листом до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням не допустити припинення фінансування державних житлових програм.

Зокрема, у зверненні забудовники акцентують увагу очільника нового українського уряду на необхідності підтримки пільгових житлових програм для населення та висловили занепокоєння існуючою загрозою їх припинення.

«Враховуючи те, що завдяки вказаним програмам залучаються небюджетні кошти в реальну економіку та завдяки збільшенню обсягів будівництва кошти повертаються до бюджету через податки, КБУ просить Кабмін не допустити припинення фінансування та врахувати в Законі України «Про державний бюджет України на 2015 рік» – йдеться у зверненні Конфедерації.

   Віце-президент КБУ, Голова правління ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір зазначив, найбільший столичний забудовник  тільки за останні півроку ввів в експлуатацію новобудови, в яких оселяться майже 100 учасників державних програм доступного житла.

«Людям дуже вигідні ці житлові програми, у багатьох вперше з’явилась надія на можливість купити власне житло. Звичайно ми всі розуміємо, що криза і потрібно економити бюджетні кошти, але ці програми це теж певний елемент довіри людей до нового уряду. Якщо уряд сьогодні закриє їх, ймовірність, що новій, запропонованій у більш зручні економічні часи програмі, вже ніхто не повірить.

   На думку Ігоря Кушніра, уряд найближчим часом знайде способи не тільки для відновлення державних житлових програм, а й докладе зусилля для їх розвитку. Також, очільник «Київміськбуд» говорить про те, що для будівництва такого житла державі варто підтримати і забудовників.

«Будь-яка компанія орієнтована на прибуток. Хай він навіть буде не великим, але ж ніхто не хоче і не може працювати собі у збиток. Найважчим питанням для забудовників залишається отримання земельних ділянок і вартість прокладання інженерних мереж. Якщо уряд знайде можливість врегулювати ці питання, то жодна будівельна компанія не відмовиться від участі у будівництві доступного житла», – сказав він.

ЗАБУДОВНИКИ ПРОСЯТЬ УРЯД ПІДТРИМАТИ ДЕРЖАВНІ ЖИТЛОВІ ПРОГРАМИ

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні діють кілька таких програм. Постановою Кабінету Міністрів України №343 від 25 квітня 2012 року затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Цю програму ще називають 3% кредит. За її умовами, громадянин ,який хоче придбати квартиру, але не має всієї суми, може скористатися кредитом у акредитованих державою банків. Позика дається на 15 років під 16% річних, 13 % з яких сплачує держава. Наразі ця програма працює лише по раніше укладеним договорам.
Ще одна Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр. була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2009 р. №1249 полягає в наданні за рахунок коштів держбюджету безповоротної допомоги в розмірі 30% вартості житла. На сьогоднішній день ця програма призупинена.

Проект Державного бюджету України на 2015 рік міністр фінансів Наталія Яресько обіцяє подати на розгляд Кабінету міністрів і Парламенту до 20 грудня. Будівельники сподіваються, що в ньому знайде відображення і фінансування програм доступного житла.

Зазначимо, за даними Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву, кращою серед компаній, що зводять будинки для «Доступного житла» визнано Холдингову компанію «Київміськбуд».