14 СЕРПНЯ У «КИЇВМІСЬКБУДІ» ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ ВОЛОДИМИРА ПОЛЯЧЕНКА

Герою України, Заслуженому будівельнику, ім’я якого назавжди вписано в історію «Київміськбуду», нині виповнилось би 77 років

На фасаді будівлі Холдингової компанії барельєф Володимиру Поляченку. За будь-якої пори року тут завжди живі квіти. Щоранку Аврумович ніби зустрічає своїх будівельників. Так було багато років, звичку керівника приїздити на роботу майже вдосвіта, знали всі.

Працювати на будівництво Володимир Аврумович прийшов у 1961році, одразу по закінченню Київського будівельного інституту. Починав як і багато хто майстром на будмайданчику.  До «Київміськбуду» , тоді Головкиївбуду, він прийшов у 1979 році, а через два десятиліття став керівником прославленої будівельної компанії.

З ім’ям Володимира Поляченка пов’язано багато будівельних здобутків. Під його керівництвом будувався «Центр серця», проводилась реконструкція Хрещатика і Майдану, забудовувалися Троєщина, Харківський масив, Позняки та Осокорки, будувався Універмаг  «Україна» та багато інших об’єктів і не лише в столиці. Але найбільшим здобутком не тільки для «Київміськбуду», а й для усієї будівельної галузі,  стало запровадження командою Поляченка нової для країни схеми будівництва житла – за рахунок коштів громадян. Сьогодні майже все житло в Україні зводиться за інвестиційним принципом.

Володимира Аврумовича не стало 20 квітня 2012 року, саме у 20-у річницю його обрання президентом «Київміськбуду».  До його могили на Берковецькому кладовищі в Києві і сьогодні йдуть люди із словами вдячності і поваги. А колеги увічнили пам’ять про Героя України Володимира Поляченка на фасаді будівлі «Київміськбуду», компанії, якій він віддав все своє життя.