Департамент містобудування і архітектури КМДА презентував нові функції системи Містобудівного кадастру, який, сподіваються у мерії, значно спростить правила ведення бізнесу в столиці і дасть потужний поштовх приватним інвестиціям у міське господарство.
Кадастр відкриває доступ усім киянам до важливих містобудівних даних столиці. Там розміщено інформацію про зелені зони, пам’ятники архітектури, охоронні статуси об’єктів, житлові будинки, школи, садки, парки та ін.
Система забезпечує киян та забудовників вичерпною інформацією про містобудівну ситуацію в столиці, створює комфортні умови для інвесторів та спрощує процедуру отримання різноманітних довідок для громадян. Кожен мешканець столиці, не виходячи з дому, зможе дізнатись про завершені будівництва в місті, ознайомитись з картографічними матеріалами, вивчити транспортну систему та дізнатись плани її розвитку, ознайомитись з переліком об’єктів культурної спадщини та багато іншого.
Заступник директора – начальник Служби містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриш вважає, що Геопортал, на основі якого в електронному вигляді функціонує Містобудівний кадастр, стане додатковим інструментом для дерегуляції будівництва.
«На сьогодні система працює в режимі он-лайн, це весь Містобудівний кадастр, що дає можливість при організації будівельної діяльності визначити, з яким функціоналом може бути використана ділянка при будівництві. Це має стати серйозним інструментом для дерегуляції, коли рішення є прогнозованими, абсолютно повністю прогнозованими і доведеними до автоматизму», — сказав Андрій Вавриш.
Активне впровадження та використання системи позитивно впливає на розвиток будівельної галузі та економіки міста в цілому, вважає директор Департаменту проектних робіт та експертизи ПАТ «ХК «Київміськбуд» Олександр Бузовський. За його словами, після створенням такого Геопорталу забудовники значно скоротили час опрацювання та вибору земельних ділянок.
«Дана система суттєво спрощує роботу забудовника на самому початку розробки ділянки, спрощує ухвалення управлінських рішень, дає змогу раціонально використовувати ресурси компанії», – пояснив Олександр Бузовський. – Це матиме позитивний вплив на зростання обсягів житлового будівництва і загальне покращення якості життя. Використання порталу загалом полегшує роботу і суттєво зменшує час опрацювання ділянок».