АНДРІЙ ДЖИГІЛЬ: ІПОТЕКА ПОЖВАВИТЬ РИНОК НЕРУХОМОСТІ

В Україну повертається іпотека. З якими банками співпрацює ПрАТ «ХК «Київміськбуд» і на яких умовах можна взяти таку позику, в коментарі Віце-президента компанії Андрія Джигіля

В Україні іпотечне кредитування «завмерло» після падіння економіки в 2014-му. У той період інфляція була майже 60%, навіть із високими процентами банки втрачали, а не заробляли. І хоча на даний момент далеко не всі українські банки готові кредитувати під заставу нерухомості, сам факт відродження іпотеки говорить про зростання доходів українців і пожвавлення ринку. Сьогодні іпотечні позики надають 5 банків: державні «Укргазбанк» і «Ощадбанк», а також банк «Глобус», «КРІСТАЛБАНК» і банк «Аркада».

АНДРІЙ ДЖИГІЛЬ: ІПОТЕКА ПОЖВАВИТЬ РИНОК НЕРУХОМОСТІ

 

«Київміськбуд» співпрацює з двома з них – це ПАТ «КРІСТАЛБАНК» і АБ «Укргазбанк». Умови отримання кредиту найпростіші: мати перший внесок від 30 до 50%, а також підтвердити свою фінансову спроможність виплачувати іпотеку. Що стосується документів, необхідно заповнити анкету, надати паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, документи, що підтверджують отримання доходу.

Умови надання іпотечної позики в банках відрізняються. «КРІСТАЛБАНК» кредитує на термін до 20 років. При цьому, покупцеві необхідно сплатити 50% першого внеску вартості квартири, решту можна взяти на наступних умовах: перший рік – 5%, другий і третій – 7,5%, далі – ставка кредиту становитиме 24%.

АБ «Укргазбанк» пропонує лояльні умови кредиту на 2 роки (15 місяців) під 7% річних, далі – ставка кредиту становитиме 24%, але при цьому, готовий кредитувати покупців, у яких є 30% вартості об’єкта.

Наші менеджери з продажу нерухомості зазначають, питань щодо отримання  іпотечної позики до call-центру щодня надходить дуже багато, адже середня ставка за такими кредитами – понад 20% річних, а пільговий період, який надають банки – сприятливий.

Як показує наша практика, кредит на купівлю житла в основному беруть ті, кому не вистачає невеликої частини коштів, щоб оплатити всю угоду відразу. Найбільша частка угод по іпотеці – це 1 та 2 -кімнатні квартири невеликого метражу з невисокою вартістю кв.м, хоча трапляється що беруть позику і на купівлю 3-кімнатних помешкань.

Я вважаю, що навіть на таких умовах, іпотека стає реальною можливістю мати власну оселю для тих, хто ще вчора сумнівався у вирішенні «квартирного питання». І, звичайно ж, іпотека пожвавить ринок нерухомості і поверне довіру до вітчизняних банків. А тому, з’являються все нові і нові програми. Банки також йдуть назустріч позичальникам, підшукуючи прийнятну формулу розрахунків. Якщо говорити про якісь глобальні зрушення, то відродження іпотечних програм – це великий крок нашої економіки вперед, від падіння до стабільності і зростання.