ДО УВАГИ ІНВЕСТОРІВ БУДІВНИЦТВА ОБ’ЄКТІВ УКРБУДУ

ПрАТ «ХК «Київміськбуд» повідомляє інвесторам житлових комплексів корпорації «Укрбуд» про припинення перерахунків коштів на добудову об’єктів від «Фінансової компанії «Житло-Капітал», з якою у них, як з управителем, укладені договори про участь у Фондах фінансування будівництва.

Після неспроможності корпорації «Укрбуд» виконати зобов’язання перед інвесторами, більшість недобудованих об’єктів будівництва була передана до «Київміськбуду» для їх завершення.

Дефіцит грошових коштів, які були потрібні на їхню добудову складав близько 2 млрд. грн. Але за рахунок надходжень від ще не сплачених коштів за розстрочками через «ФК «Житло-Капітал», непроданих площ та нових черг, цей мінусовий баланс планувалося подолати.

Незважаючи на всі складнощі, за цей час «Київміськбуд» ввів в експлуатація цілком та частково 10 із 17-ти недобудов «Укрбуда», на яких були відновлені роботи. Ще два житлових комплекси готуються до здачі.

ПрАТ «ХК «Київміськбуд» приєдналось до існуючих правовідносин шляхом укладання відповідних додаткових угод до договорів між організаціями, задіяними в будівництві об’єктів «Укрбуду». У тому числі з ТОВ «ФК «Житло-Капітал», яка зобов’язалась перераховувати кошти, що отримує від інвесторів, «Київміськбуду» для добудови вказаних об’єктів.  

Однак останнє перерахування коштів відбулося 22 лютого. Вже майже 6 місяців «ФК «Житло-Капітал» відмовляється виконувати свої зобов’язання, незважаючи на те, що інвестори продовжують сплачувати на їхні рахунки щомісячні платежі за розстрочками згідно укладених договорів.

ПрАТ «ХК «Київміськбуд» надав відповідні звіти до «ФК «Житло-Капітал» й звернувся з вимогами, але згідно чинного законодавства «Київміськбуд» немає механізмів впливу на фінансову компанію та не має інформації про суми коштів, які накопичились на рахунках фондів фінансування будівництва.

У надскладних умовах воєнного часу таке невиконання ТОВ «ФК «Житло-Капітал»  своїх зобов’язань створює додаткове напруження серед інвесторів та унеможливлює відновлення будівельних робіт.

З’ясувати строки перерахування коштів можна у «ФК «Житло-Капітал» (тел.: (044) 374-03-08, м. Київ, вул. Протасів Яр, 2д,) або звернувшись до контролюючих органів, зокрема до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має повноваження з перевірки діяльності фінансових компаній.