КИЇВМІСЬКБУД ІНФОРМУЄ ЩОДО ПОТОЧНОЇ СИТУАЦІЇ

«Київміськбуд» на запит одного з українських ЗМІ щодо ситуації на будівельних майданчиках компанії повідомляє наступне.

Із початком повномасштабного вторгнення «Київміськбуд», як і більша частина українського бізнесу, призупинив свою роботу. Багато робітників вступили до лав ЗСУ, основні зусилля Компанії були зосереджені на допомозі військовим. На сьогоднішній день працівники Холдингової компанії на постійній основі продовжують займатись волонтерською діяльністью. 

Безпосередньо роботу окремих департаментів та первних будівельних майданчиків «Київміськбуд» відновив із 1 червня. 

Головні зусилля компанії спрямовані на завершення робіт у майже готових комплексах із подальшим введенням їх в експлуатацію та на оформленні права власності у вже введених будинках. Роботи було відновлено на загалом 10 будівельних майданчиках. Це ЖK «Райдужний», «Абрикосовий», «Miraх», «Урлівський-1», «Урлівський-2», «Twin House», «Подол Град», «Гвардійський», «Lake House», «Оберіг-2». 

Загалом за результатами 2022 року «Київміськбуд» здав у експлуатацію 3 житлових комплекси: «Райдужний», «Гвардійський» і першу чергу «Оберегу-2» на понад 101,7 тис. кв м. Плюс 4 паркінги на 617 машиномісць.

Восени ворог почав більш активні та регулярні обстріли. Почали виникати суттєві перебої у подачі електроенергії, Холдингова компанія була змушена зупинити будівельні роботи. Справа в тому, що більшість видів робіт потребують прогнозованого та тривалого живлення. Наприклад, лиття монолітного каркасу має виконуватись із застосуванням механізмів, що працюють від електрики.

Окрім цього, інвестори перестали сплачувати кошти за квадратні метри, придбані на умовах договорів розтермінування, та загалом купувати нове житло. Все це призвело до зупинки будівництва. 

Щодо будівельних робіт у ЖК «Урлівський-1», «Урлівський-2» та «Mirax». 

З 24 лютого 2022 року у ЖК «MIRAX» виконувалось влаштування монолітних залізобетонних конструкцій, облаштування навісного та мокрого фасаду, покрівлі. Тривали внутрішні сантехнічні та електромонтажні роботи. 

Вартість виконаних робіт за період з 24.02.2022 по 22.03.2023 становить приблизно 120 млн грн. 

За цей же період у ЖК «Урлівський-1» виконувались роботи з мурування стін та перегородок, встановлення віконних та дверних конструкцій, влаштування мокрого фасаду, сантехнічні роботи. Окрім цього, тривало облаштування монолітних залізобетонних конструкцій паркінгу.

Вартість виконаних робіт за період з 24.02.2022 по 22.03.2023 становить приблизно 60 млн грн. 

У ЖК «Урлівський-2» з 24 лютого 2022 року виконувалось влаштування монолітних залізобетонних конструкцій стилобату, мокрого фасаду, встановлення віконних та дверних конструкцій, мурування стін та перегородок, внутрішні сантехнічні роботи. 

Вартість виконаних робіт за період з 24.02.2022 по 22.03.2023 становить приблизно 30 млн грн. 

Станом на сьогоднішній день для виконання технічних умов по ЖК «Урлівський-1» та ЖК «Урлівський-2» приступили до виконання робіт по прокладанню зовнішніх інженерних мереж загальною вартістью на 40 млн грн. 

Інформуємо також, що «Київміськбуд» звернувся до КМДА з проханням виділити 1 млрд грн, необхідний на добудову житлових комплексів. Після отримання цих коштів, будівництво буде відновлено у повному обсязі.  

Уся актуальна інформація для інвесторів щодо роботи компанії розміщується на офіційному сайті та на сторінках у соцмережах. Працює гаряча лінія, колл-центр, вхідні повідомлення опрацьовуються за допомогою чату на сайті та у фейсбук. 

Щодо ситуації із добудовою житлових комплексів «Укрбуд». 

«Київміськбуду» передали 18 об’єктів «Укрбуду». На 17 з них було відновлено ще один – в процесі оформлення земельної ділянки (Арт Хаус, Максимовича, 3) та судової тяганини з прокураторую стосовно договору, укладеного ще «Укрбудом» із суттєвими порушеннями.

Перед поновленням робіт було проведено аудит, який показав, що на добудову цих об’єктів не вистачає понад 2,1 млрд. грн. Ми збирали інвесторів, показували цифри щодо кожного комплексу, ми озвучували її у ЗМІ. І спочатку було зрозуміло, що швидко добудувати їх не вийде, але за рахунок непроданих метрів і нових черг планувалося цей дефіцит поступово покрити.

Разом із нестачею ми отримали «у спадок» фактично паралізовану фінансову структуру – фонди фінансування будівництва були спустошені, а гроші, які перераховували люди на виплат, не поспішали нам перераховувати.

Незважаючи на всі ці проблеми, «Київміськбуд» до війни здав в експлуатацію десять об’єктів «Укбуда»: «Гармонія», «Сонячна Рів’єра», «Пектораль», «Новомостицький», «Харківський», «Шевченківський», «Фрідом» та частково  «Злагода», «Подол Град» та «Оберіг-2». Останній вже у 2022 році. 

Тобто із 17-ти житлових комплексів 10 повністю або частково вже введено в експлуатацію та ще два завершуються. І це за всіх проблем, відсутності належного фінансування, карантину і тепер – воєнного стану.

В цілому на усіх об’єктах «Укрбуду» станом на 01.02.2023р. «Київміськбудом» було виконано будівельно-монтажних робіт на загальну суму 3,5 млрд грн. При цьому надходження з продажу нерухомості та від ФФС становили приблизно 2,7 млрд грн.

Збільшити темпи будівництва, коли в державі триває війна, це  надскладне завдання. Зараз всі в однаковій ситуації: продаж квартир фактично став, будівельні матеріали подорожчали на 50%, людей катастрофічно не вистачає.

Ще до війни ми просили надати «Київміськбуду» державні гарантії на отримання кредиту, який би допоміг у моменті збільшити темпи будівництва та розпочати нові черги, за рахунок яких і планувалося покрити дефіцит фінансування недобудованих об’єктів «Укрбуду». Але всі наші розрахунки та пояснювальні записки Кабмін залишив без відповіді.

На сьогоднішній день фінансова кампанія, яка є управителем фондів фінансування будівництва об’єктів «Укрбуда», з якою у інвесторів укладені договори, після введення воєнного стану не перераховує кошти на  добудову.

Для повного завершення усіх проектів «Укрбуду» з урахуванням динаміки зростання вартості будівельних матеріалів та енергоносіїв, не вистачає 1,7 млрд грн.

В цілому, на сьогоднішній день «Київміськбуд» докладає максимальних зусиль для відновлення робіт на усіх без вийнятку житлових комплексах. Це стосується і ЖК «Укрбуду» також. За умови виконання зобов’язань інвесторів щодо оплат, за умови перерахування коштів фінансовою компанією «Житло-Капітал», за умови допомоги від КМДА та пожвавлення продажів, темпи зростатимуть. Але спрогнозувати зараз розвиток ситуації в будівельній галузі на жаль, не можливо.