«КИЇВМІСЬКБУД» ПОДІЛИВСЯ З КАЗАХСЬКИМИ КОЛЕГАМИ ДОСВІДОМ БЕЗПЕКИ НА БУДІВНИЦТВІ.

  Спільну нараду з техніки безпеки на будівництві  провели працівники ПАТ «ХК «Київміськбуд» зі своїми колегами з Казахстану, які нині перебувають з офіційним візитом в Україні.

 Олександр Пахомов, начальник відділу охорони праці Холдингової компанії, презентував гостям діяльність «Київміськбуду», окреслив основні досягнення і перспективи компанії. Він розповів, що безпеці на будівництві у Холдингу приділяють неабияку увагу. Щотижня мобільний патруль Компанії виїздить на об’єкти з метою контролю за дотриманням стандартів охорони праці та перевірки якості будівельних робіт. Діяльність ПАТ «ХК «Київміськбуд» має міжнародні сертифікати  на відповідність системі управління якості, гігієни та безпеки праці.

Також, він повідомив, що в Компанії діє Корпоративний стандарт щодо вимог по облаштуванню будівельних майданчиків та запроваджено вертикальні захисні конструкції, що  убезпечують будівельників під час роботи на висоті.

«На об’єктах, які зводить «Київміськбуд», є спеціальні вертикальні захисні системи, завдяки яким ми можемо бути впевненими у тому, що всі наші робітники, які безпосередньо працюють на буд майданчиках, знаходяться у безпеці. Загалом ці системи виключають випадки травматизму під час робіт на висоті, – сказав Олександр Пахомов.

В свою чергу делегати Комітету державного контролю за надзвичайними ситуаціями і промисловою безпекою МНС Казахстану поцікавилися, як проходить навчання працівників та які методи впливу застосовують для порушників правил техніки безпеки.

Олександр Пахомов розповів, що працівники в обов’язковому порядку підвищують свій рівень знань у навчальних комбінатах, а ті підприємства, що порушують правила безпеки на будівництві штрафують.

«Економічні санкції – найбільш дієві. У договорі генерального підряду у нас передбачено розділ, де ми, як Замовники, при виявлені кожного виду порушень, маємо право штрафувати. Звичайно, повторно мобільний патруль виїздить на дільницю, і якщо знову фіксує порушення, то Холдингова компанія залишає за собою право розірвати договірні відносини. Минулого року такий випадок у нас був», – підкреслив Олександр Пахомов.

Казахські колеги поділились своїм досвідом ведення безпечних робіт. За словами головного експерта Комітету державного контролю за надзвичайними ситуаціями і промисловою безпекою МНС Казахстану Саїна Даулєтова, на сьогоднішній день в країні будують багато, великими темпами і дотримання будівельних норм і правил є обов’язковим для всіх організацій, що займаються зведенням житла. Більше того, порушники в обов’язковому порядку проходять переатестацію власним коштом.

«У нас у Колективному договорі також прописано, кого вважати порушником техніки безпеки. Він протягом 10 днів повинен пройти навчання у тренінговому центрі за свої гроші», – повідомив він.

Також, під час зустрічі казахські колеги цікавилися багатьма аспектами діяльності «Київміськбуду», серед яких сейсмостійкість будинків, поверховість, впровадження новітніх технологій на об’єктах і навіть діяльністю програм «Доступного житла», які також активно діють і у Казахстані.

Після наради делегація відправилась на один з об’єктів, які зводить Холдингова компанія по вул. Глушкова. Там казахські делегати мали змогу піднятися на найвищий поверх і роздивитися захисні споруди зблизька. Побаченим залишились вражені. Саїн Даулєтов, головний експерт комітету промислової безпеки МНС Республіки Казахстан  погодився, що щити запобігають падінню з висоти і значно зменшують ймовірність нещасних випадків на будівництві.

«Я таких заходів ще не бачив у нас. Це дуже гарна ідея. Звичайно, такі конструкції варто впроваджувати. Але цим займатися буде інша державна структура», – сказав він.

Зі свого боку начальник відділу техніки безпеки ПАТ «ХК «Київміськбуд» Олександр Пахомов висловився за необхідність таких спільних нарад, які сприяють обміну досвідом і позитивно впливають на розвиток як підприємства,так і галузі в цілому.

«Сподіваюсь, що у Казахстані після нашого обміну досвідом, також не виникатиме нещасних випадків, – сказав О. Пахомов.