КИЇВМІСЬКБУДУ- 65!

Найбільший і найвизначніший забудовник столиці 17 травня святкує свій 65-річний ювілей. За ці роки Компанією зведено майже 70% всієї нерухомості Києва.

У 2014 «Київміськбуд» внесли до Книги рекордів України, як забудовника, який звів найбільшу кількість квадратних метрів нерухомості. Зокрема, 651 дитячий садок, 345 шкіл, більше 200 лікарень і поліклінік, десятки кінотеатрів, бібліотек, готелів, десятки тисяч кілометрів доріг, інженерних мереж та комунікацій різноманітного призначення, що забезпечують життєдіяльність міського господарства. І головне – понад 7 тисяч житлових будинків, у яких на сьогодні проживають більше 2 млн киян.

Кожна міська будівля є свідченням великої праці будівельників, архітекторів, мулярів, штукатурів. Саме завдяки їм, сьогодні кияни мають можливість проживати в комфортних будинках, навчатися у освітніх установах, відпочивати на проводити вільний час у різноманітних соціально-культурних закладах. Переважна більшість відомих об’єктів, за яким пізнають столицю, також збудовані саме «Київміськбудом».

Історія компанії почалась у 1955 році. Саме тоді шляхом об’єднання 29 підприємств і організацій 16-ти міністерств та відомств, було створено Головне управління по житловому та цивільному будівництву при Київміськвиконкомі – Головкиївбуд. У його складі було сформовано п’ять загальнобудівельних та чотири спеціалізованих трести, а також Спеціальне електромонтажне управління.

Уже в перші роки об’єднаному Головкиївміськбуду вдалось у кілька разів перевищити обсяги, які виконували окремо організації, що увійшли до його складу, а через десять років обсяги будівництва збільшилися майже в 30 разів.

Великим кроком у розвитку Компанії і будівельної галузі стало створення домобудівних комбінатів. Це дало можливість почати в Києві багатопанельне домобудівництво. Перший 5-поверховий панельний будинок був змонтований на бульварі Дружби Народів вже в 1958 році. Небачені темпи, з яким зводились будинки, на той час допомогли переселити багатьох людей з землянок і комуналок у власні квартири.

Нові мікрорайони розширювали межі столиці. Росли Русанівка, Оболонь, Святошино, пізніше Осокорки і Позняки  У 20 січня 1992 року «Головкиївміськбуд» було перетворено в корпорацію «Київміськбуд». А вже за три роки, завдяки розробленій фахівцями Компанії програмі по залученню у будівництво коштів населення, вдалось повністю змінити систему фінансування будівництва житла.

1 липня 1995 року розпочалась реалізація проекту, а вже в лютому 1996 року на VII мікрорайоні житлового масиву Осокорки Північні було закінчено будівництво першого житлового будинку, спорудженого за рахунок інвестицій громадян.  6 червня 1996 року було видано розпорядження «Про заходи щодо залучення коштів населення в житлове будівництво». За інвестиційним принципом на сьогоднішній день будує переважна більшість забудовників.

Все це вже історія. Для когось далека, для когось – частина його трудового життя. Холдингова компанія дбає про своїх ветеранів праці, які мають довічне утримання, понад 30 років під опікою будівельників дитячий будинок Малятко. Велику зодчу діяльність Компанії вмістили в себе 230 сторінок книги «Лідер будівництва з історією». І це та історія яку знають всі кияни. Протягом всього часу своєї діяльності забудовник залишається вірний головному власному принципу – найважливішими є люди, які повинні жити у нормальний умовах, а значить у власних світлих і просторих квартирах.

Підтримка країни і людей у складний період – ще одна яскрава сторінка в історії Компанії. Одними з перших у зруйнований землетрусом Спітак (Вірменія) відправились будівельні бригади «Київміськбуду». Вже за кілька днів після пожежі на Чорнобильській станції робітники Холдингу поставляли туди сухі суміші і обладнання. Компанія першою прийшла на допомогу постраждалим від афери «Еліта-Центр», а сьогодні – протягнула руку допомоги інвесторам «Укрбуд», взявши на себе забов’язання добудувати 23 об’єкти збанкрутілої компанії.    

До сьогоднішньої дати ХК «Київміськбуд» підійшов зі значними результатами: на  стадії будівництва знаходяться: 55 житлових будинків, це більше 14 тисяч квартир, майже 100 тисяч кв.м нежитлових приміщень,19 паркінгів на понад 5 тисяч машиномісць. А до кінця року в планах почати роботу ще по кількох нових проектах.

Компанія неодноразово була визнана лідером будівельної галузі, кращим забудовником столиці, одним із найвідоміших брендів України, кращим роботодавцем, забудовником, якому найбільше довіряють покупці квартир тощо.

 

Всупереч різним періодам, які були в історії Компанії, спираючись на свої великі досягнення, зберігаючи пам’ять і повагу про всіх, хто доклав зусиль до розвитку і збереження Компанії, «Київміськбуд» живе, розвивається, наполегливо працює, прославляючи своєю роботою велике місто, ім’я якого прикрашає його назву.