МІНРЕГІОН ПРОВІВ РОБОЧУ НАРАДУ ЩОДО ЗАЛУЧЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ БУДІВНИЦТВА.

Віце-президент «Київміськбуду» Едуард Шевчук взяв участь у виїзній нараді  міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника.

Нарада відбувалась за дорученням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула на заводі з виробництва залізобетонних будівельних конструкцій «Промислово-будівельна група «Ковальська», якою керує Олександр Пилипенко. Фахівці галузі шукали шляхи здешевлення вартості будівництва, що дало б можливість активніше впроваджувати в життя державні програми по забезпеченню населення доступним житлом. Найголовніше питання, яке піднімали забудовники стосувалось обтяжень: інженерних мереж і землевідводу. Адже це левова частка у вартості житла.

На думку Едуарда Шевчука, це питання потрібно вирішувати на рівні держави. «Для того, щоб ціна на квадратний метр була доступною, інженерні мережі потрібно будувати за рахунок бюджету», – сказав він. У 2012 році на програми «Доступне житло» «Київміськбуд» виділив 468 квартир. Втім, було укладено лише 311 договорів. Найчастіше відмову від банків громадяни отримали, переоцінивши свої фінансові можливості. Якщо б вартість квадратного метра була нижчою, кількість проданих квартир була б значно вищою.

Забудовники акцентували увагу міністра на необхідності залучення нових технологій у будівництво і модернізації діючих підприємств задля збільшення обсягів виробництва. У міністерстві розуміють, без державних гарантій привабити українців доступними квадратами неможливо.  Задля покращення дії програми, Уряд створив дорадчий орган – Координаційну раду, яку очолив віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

 За словами профільного міністра Геннадія Темника, діятиме вона не  тільки в Києві, а й у регіонах. «Заплановано розбити 6 мікрорайонів під “Доступне житло” по території України. Пілотний проект обкатали у Дніпропетровську: тобто  була виділена земля, долучались компанії, що прокладають мережі і тим самим зменшили навантаження на будівельника, – розповів він. У найближчих планах міністерства досягти показника 30 000 квартир на рік, вартість квадратного метра у яких не перевищувала б  7 000 гривень.

Також, у нараді взяли участь: Іван Салій, голова наглядової ради Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів»,  Дмитро Ісаєнко, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Анатолій Роговий, генеральний директор ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник», Петро Шилюк, директор «Домобудівельного комбінату № 4», Сергій Алексєєв, голова правління ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій №1», Геннадій Фаренюк, директор державного підприємства «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» та Олександр Чижевський, директор Українського державного науково-дослідного і проектного інституту цивільного будівництва «УкрНДІпроцивільбуд».