НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ ПІДШЕФНІ «КИЇВМІСЬКБУДУ» ПОБУВАЛИ НА ЛЮТІЗЬКОМУ ПЛАЦДАРМІ.

Захищати Вітчизну – не тільки професія. І не тільки у воєнні часи. Своєрідний виїзний  урок на тему патріотизму і відповідальності за свою країну для підшефних вихованців дитячого будинку «Малятко» провели «київміськбудівці». Місце для цього вибрали не випадкове. Лютізький плацдарм, звідки у 1943 почалась наступальна операція за визволення Києва.

Екскурсія по Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» справила на дітей велике враження. І не лише змістовною і цікавою розповіддю екскурсовода.

Тут, на відміну від багатьох музеїв, їм дозволили доторкнутися до військової зброї і техніки. Танки, «Катюші», бойова машина піхоти, кулемети і гвинтівки. Справжні бліндажі і 420 метрів укріплених окопів. Історія героїчного командувача 1-м Українським фронтом генерала М.Ф. Ватутіна найкраще запам’ятовується в його спостережному пункті.

Активісти Громадської організації «Закінчимо війну» підготували для вихованців дитбудинку захоплюючі змагання – «Зірницю».  Дві команди отримали карти з маршрутом, за яким потрібно було знайти схований трофей.

У фіналі перемогла дружба. Рюкзаки з іграми команди знайшли майже одночасно. Ця імпровізована боротьба за першість показала дітям, що будь-яка перемога вимагає чітко розробленої  стратегії, продуманої тактики і командної єдності.

Захисник – це кожний чоловік. Такий висновок роблять вихованці дитбудинку «Малятко».  І захищати потрібно не тільки Вітчизну, а й свою родину, своїх друзів, все, що тобі дуже дороге.

Справжню національну безпеку можна створити тоді, коли вона буде заснована на пріоритеті загальнолюдських цінностей, розуміння яких закладається з дитинства. Поїздка до Національного музею-заповідника «Битва за Київ 1943 року» змусила дітей замислитися про війну і про життя, про власні людські пріоритети, а ще про те, що слово «захисник» має синоніми – заступник і оборонець.

Дякуючи директору музею Івану Віковану за враження, діти пообіцяли обов’язково навідатися сюди навесні, коли цвістимуть тюльпани. Їх цього річ планують висадити біля 20 тисяч.