ЧЕРГОВА РЕЙДЕРСЬКА АТАКА НА «КИЇВМІСЬКБУД». «КИЇВОРГБУД» НАМАГАЄТЬСЯ ЗАВОЛОДІТИ ВЛАСНІСТЮ КОМПАНІЇ – ОФІЦІЙНА ЗАЯВА

ПрАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» звертається до громадськості з офіційною заявою щодо спроби Публічного акціонерного товариства «Проектно-технологічний інститут «Київоргбуд» заволодіти власністю компанії.

Офіційно ПрАТ «ХК «Київміськбуд» є акціонером ПАТ «ПТІ «Київоргбуд» – компанії належить 36,42% статутного фонду «Київоргбуду». Такий відсоток формує блокуючий пакет акцій, який не дає змоги розкрадати активи вищевказаної компанії.

«Київоргбудом» було оголошено про проведення позачергових загальних зборів акціонерів 28.08.2017 за адресою: Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, буд. 8, 2-й поверх, група приміщень № 7, приміщення № 4 (далі – загальні збори). Проте ані представники ПрАТ «ХК «Київміськбуд», ані уповноважені особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія) не виявили у зазначений час у вказаному місці слідів проведення загальних зборів. Уповноваженими представниками Комісії було складено відповідний протокол про те, що реєстрація акціонерів для участі у загальних зборах ПАТ «ПТІ «Київоргбуд» 28.08.2017 не здійснювалась, а загальні збори не проводились. Вказаний факт також було зафіксовано на відео.

ЧЕРГОВА РЕЙДЕРСЬКА АТАКА НА «КИЇВМІСЬКБУД». «КИЇВОРГБУД» НАМАГАЄТЬСЯ ЗАВОЛОДІТИ ВЛАСНІСТЮ КОМПАНІЇ - ОФІЦІЙНА ЗАЯВА

 

Незважаючи на зазначені факти, ПАТ «ПТІ «Київоргбуд» у своєму повідомленні від 29.08.2017 розмістило у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії особливу інформацію щодо прийняття  позачерговими загальними зборами ПАТ «ПТІ «Київоргбуд» рішення про збільшення статутного капіталу Товариства шляхом розміщення додаткових акцій на суму, що перевищує 10 відсотків статутного капіталу, а саме шляхом додаткового випуску 153 730 071 простих іменних акцій, збільшивши статутний капітал  з 388 207,25 грн. до 38 820 725,00 грн.

ЧЕРГОВА РЕЙДЕРСЬКА АТАКА НА «КИЇВМІСЬКБУД». «КИЇВОРГБУД» НАМАГАЄТЬСЯ ЗАВОЛОДІТИ ВЛАСНІСТЮ КОМПАНІЇ - ОФІЦІЙНА ЗАЯВА

 

При цьому ринкова вартість однієї акції, відповідно до проведеної оцінки складає 15,42 грн., при номінальній вартості 0,25 грн. Тобто для утримання своєї частини у розмірі 36,42%, номінальна вартість якої після збільшення складатиме 13 998 122,00 грн., «Київміськбуду» доведеться викупити акцій нового випуску на суму понад 863 мільйони гривень, тобто сплатити в 66 разів більше номінальної вартості. При цьому вартість цих акцій, сформована після додаткової емісії, перебільшить статутний капітал «Київоргбуду» у понад 22 рази.

Слід наголосити, що відповідно до розміру пакету акцій емітента ПАТ «ПТІ «Київоргбуд», що належить акціонеру ПрАТ «ХК «Київміськбуд», а саме ‑ 36,42% статутного фонду зазначеного емітента, представник ПрАТ «ХК «Київміськбуд» мав би вирішальний вплив під час голосування з питань, рішення з яких відповідно до ч.5 ст 42 Закону України «Про акціонерні товариства» приймаються більш як трьома чвертями голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками голосуючих з відповідного питання акцій, зокрема щодо збільшення статутного капіталу.

Разом з тим, сумарна вартість активів ПАТ «ПТІ «Київоргбуд» відповідно до останньої річної фінансової звітності складає 97,73 мільйони гривень, при цьому дохід відсутній.

«Київміськбудом» направлено відповідні листи до Генеральної прокуратури України, Прокуратури міста Києва, Головного управління Національної поліції Києва та меру Віталію Кличку.

Поліцією щодо викладених фактів вже відкрито кримінальне провадження.

Наголошуємо, що власником 80% акцій ПрАТ «ХК «Київміськбуд» є Територіальна громада міста Києва, а тому збитки, що можуть бути нанесені незаконними діями ПАТ «ПТІ «Київоргбуд» будуть нанесені в першу чергу місту Києву та його жителям.