СЬОГОДНІ ВІЙНА ЗАКІНЧИЛАСЯ ДЛЯ ЩЕ ОДНОГО СОЛДАТА …

При проведенні пошукових робіт Всеросійської «Вахти Пам’яті» у 2013 році пошуковцями організації  “Честь і Обов’язок” (м. Смоленськ), були підняті останки радянського солдата. При ньому був виявлений смертний медальйон, в якому значилося, що солдат – червоноармієць Степан Феоктистович Бодяк, 1919 р.н., уродженець с. Заруддя, Оратівського району, Вінницької області, призваний до лав Червоної Армії  Оратівським РВК.

Далі, вдалось встановити, що загинув воїн у районі селища Ярцеве, Смоленської області під час оборонних боїв у серпні-жовтні 1941 року, майже на самому початку війни.

Напередодні 22 червня – дня початку Великої Вітчизняної війни – червоноармійця Степана Бодяка поховали в центрі села, в братській могилі.  Ще для одного солдата нарешті закінчилась війна.

Для села  Заруддя, що на Вінниччині, така подія – екстраординарна. Вшанувати пам’ять героя-односельця прийшли всі, від малого до старого – представники Райдержадміністрації Оратівського району, селищна  рада, військовослужбовці Української армії, учні та педагогічний колектив місцевої школи, а також представники пошукової організації «Закінчимо війну» та багато  не байдужих людей.

«Наше сумління не може бути спокійним, доки останній полеглий солдат не буде похований з усіма почестями, належними захисникові своєї Батьківщини», – говорить голова ВГО «Закінчимо війну» Юрій Зубко. – «Гідне поховання та вшанування подвигу воїнів – учасників війни, які боролись за майбутнє нашої держави – це обов’язок кожної людини. Я хочу подякувати будівельному Холдингу «Київміськбуд», який допомагає нам, підтримує нашу організацію, також хочу подякувати всім пошуковцям, всім, хто допомагає в нашій роботі. Слава і вічна пам’ять відомим і безіменним героям, синам різних народів, що віддали своє життя за мир на Землі. Той мир, який сьогодні знову під загрозою», – сказав Юрій Зубко.