ПРАЦІВНИКИ «КИЇВМІСЬКБУДУ» – ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ, ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ПАМ’ЯТНОЇ ДОШКИ ВОЇНАМ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТАМ.

З нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан на фасаді травматологічного відділення Головного військово-медичного клінічного центру встановлено Пам’ятну дошку солдатам, які виконували інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан з 1979 по 1989 роки. Серед них і співробітники Холдингової компанії «Київміськбуд».

У них різні посади, різний вік і, навіть, різні погляди на життя, але є те, що об’єднало цих чоловіків назавжди – війна в Афганістані, куди зовсім молодих відправила Батьківщина виконувати інтернаціональний обов’язок. Едуард Шевчук, Юрій Зубко, Ігор Радійчук сьогодні згадують бойових побратимів, тих, хто пройшов із ними дорогами афганської війни і вижив, і тих, хто повернувся додому бортом «Чорного тюльпану».
Сьогодні вони традиційно відвідають Київській військовий госпіталь, де свого часу кожен із них повертався до мирного життя. Тим більше, що є особлива подія. На фасаді травматологічного відділення, де проходили лікування і реабілітацію воїни-афганці, встановлено пам’ятну дошку, як знак пошани лікарям, медсестрам і як нагадування всім, що найголовніше на землі – мир і здоров’я людей.

В урочистостях взяли участь: Командування головного військового клінічного госпіталю на чолі з полковником медичної служби Анатолієм Казмірчуком, лікарі, що опікувались воїнами-афганцями, серед яких  Юрій Скробонський  і Віра Анкіна, учасники бойових дій – Костянтин Бороздин, Едуард Шевчук, Юрій Зубко, Ігор Радійчук , настоятель госпітального Храму протоієрей Олег Скнар, працівники госпіталю, представники громадськості та журналісти.

Пам’ятну дошку, яку виготовив також колишній «афганець» Євген Дорошенко, відкрили полковник Костянтин Бороздін і лікар-травматолог Юрій Скробонський, через вмілі руки якого пройшло майже тисяча поранених солдатів. Від імені ветеранів війни в Афганістані, колишніх пацієнтів  лікарям і медичному персоналу госпіталю були вручені Подяки і нагороди.

«Звичайно, це дуже пам’ятна дата, це частина нашого життя, і ми завжди про неї пам’ятаємо, – говорить учасник бойових дій, Віце-президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Едуард Шевчук. − 25 років, це і багато і мало. Всі друзі, які були зі мною там, вони і сьогодні поруч зі мною. У цей день ми обов’язково зустрічаємося, відзначаємо цю дату, згадуємо, як було там. Половина мого життя пов’язана з Афганістаном і з людьми, які там служили. Ця Пам’ятна дошка − данина поваги тим людям, які поставили на ноги моїх товаришів, саме завдяки військовим лікарям і медсестрам мої побратими залишились у строю, продовжували служити в армії, працювати в мирному житті. Вони не винні, що ця війна забрала у них частину здоров’я, завдала їм каліцтва, контузії і поранення.  А лікарям хочеться ще раз вклонитися і сказати велике спасибі за те, що вони зробили для всіх, хто постраждав у тій війні, а ще, нехай ця дошка, нагадує про те, що не повинно бути ніяких війн, жодне питання не повинно вирішуватися ціною людського життя».

15 лютого 2014 року виповнюється 25 років із дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна тривала майже 10 років − з 1979 по 1989 р. Через неї пройшли близько 150 тисяч українців. Понад 14 тисяч молодих хлопців, котрим було по 19-22 роки, так і не повернулися додому.