ІГОР КУШНІР: ЗРОСТАННЯ ДОЛАРА ПОТЯГНЕ ЗА СОБОЮ ПОПИТ НА КВАРТИРИ

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір взяв участь у бліц-опитуванні видання «Бізнес».

Ігор Миколайович, чи є сьогодні на ринку первинної нерухомості Києва передумови для активізації споживчого попиту у 2018 р? Чи варто чекати і зростання цін в 2018 р.?
При існуючих вихідних даних, рівень попиту не зміниться. З одного боку, платоспроможність населення, на жаль, не росте. З іншого – люди почали знімати гроші з депозитів і вкладати в нерухомість. Поведінка курсу теж буде грати не останню роль, зростання долара неминуче потягне за собою і попит. Важливий фактор – урбанізація Києва, столиця притягує до себе нових жителів.

ІГОР КУШНІР: ЗРОСТАННЯ ДОЛАРА ПОТЯГНЕ ЗА СОБОЮ ПОПИТ НА КВАРТИРИ

Експерти стверджують, що падати цінам на нерухомість нікуди, тому що вони вже вперлися в собівартість житла, що зводиться. Скажіть, чи варто чекати падіння цін на ринку?
Однозначно ні. Зовсім нещодавно Мінрегіон опублікував прогноз вартості будівництва на 2018 рік, визначивши такий показник по Києву на рівні 14,3 тис. грн за квадрат. Це базова цифра, до якої забудовник повинен додати витрати на земельну ділянку, розробку документації тощо.
Існуючі зараз ціни і так гранично-низькі. А працювати в нуль або в збиток ніхто не буде, крім аферистів. Низька ціна повинна насторожувати. А бізнес повинен бути рентабельним.

Що забудовнику, а саме компанії «КМБ», дозволяє виділитися на тлі маси житлових об’єктів конкурентів?
Бренд. Ім’я «Київміськбуду» 62 року асоціюється з надійністю, компанія завжди доводить свої об’єкти до кінця. 80% акцій належать громаді Києва, що теж важливо.
Крім того, зараз ми активно впроваджуємо усілякі нові технології. З останнього це зарядки для електромобілів і сонячні батареї. Надалі будемо рухатися в цьому напрямку, щоб людям було не тільки комфортно, але і вигідно жити в наших будинках.

Готовий матеріал «Квартирное изобилие» з коментарями усіх учасників ринку можна прочитати тут.