В УКРАЇНІ ВШАНОВУЮТЬ ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ

Сьогодні в країні вшановують ліквідаторі аварії на Чорнобильській атомній станції, яка сталася у квітні 1986 року. З перших днів атомної трагедії підприємства Холдингу мобілізувались на допомогу ліквідаторам. Будівельники «Київміськбуду» постачали в зону напівсухі бетонні суміші, металоконструкції та інші матеріали для робіт із ліквідації наслідків аварії і зведення саркофагу над зруйнованим реактором.  

       В УКРАЇНІ ВШАНОВУЮТЬ ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ

«Київміськбудівці» одними з перших прийшли на допомогу ліквідаторам, зазначає Керуючий справами ПАТ «ХК «Київміськбуд» Юрій Зубко.

«Аварія на ЧАЕС стала стала справжнім випробуванням для тодішнього керівника компанії – Олександра Пилиповича Сілецького. Уявіть собі умови – інтернету не було, мобільних телефонів теж,  Києвом ширились чутки і паніка, треба було оперативно приймати  рішення щодо роботи компанії,  відселенню людей, вивезення дітей працівників зі столиці, про ведення  будівельних робіт в умовах підвищеної радіації. Олександр  Пилипович давно на пенсії, роки і важка робота  позначились на здоров’ї, але ті напружені дні пам’ятає, нібито це сталося вчора. Також, у нас в компанії працює Олександр Пожар, який в у 1986 році був кадровим офіцером, його, як і багатьох інших військових, відправили у 30-кілометрову зону за рознарядкою зі Штабу округу. Загалом, 5-ро працівників компанії мають статус «чорнобильців», але переважна більшість із них через місце проживання у 1986, а от справжніх учасників ліквідації атомної біди залишилось не багато», – розповів Юрій Зубко.

       Остаточно зруйнований четвертий блок Чорнобильської АЕС вдалось накрити лише через 30 років. Спільними зусиллями багатьох будівельних компаній спорудилиновий безпечний конфайнмент. Новий саркофаг будувався на відстані 180 метрів від об’єкту «Укриття» і був переміщений на 327 метрів, щоб накрити енергоблок. Його функція – обмежити розповсюдження радіоактивних речовин, які знаходяться в об’єкті Укриття. Будівельники запевнюють, проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись впродовж 100 років навіть в разі руйнації існуючого об’єкту «Укриття».

В УКРАЇНІ ВШАНОВУЮТЬ ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ

 

Чорнобильска трагедія позначилась на долях всіх українців. За даними організації «Союз Чорнобиль України», тисячі людей, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи постраждали під час роботи. Від 15 до 30 тисяч людей померли згодом у результаті опромінення радіацією. Понад 2,5 мільйона жителів України страждають від захворювань, набутих в результаті опромінення.

 

В УКРАЇНІ ВШАНОВУЮТЬ ЛІКВІДАТОРІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ