ЯК КУПИТИ КВАРТИРУ В ІПОТЕКУ

       «Київміськбуд» уже багато років робить усе можливе, щоби кожна сім’я, яка хоче придбати власну оселю, могла втілити своє бажання в реальність. Для цього компанія разом із банками-партнерами розробила різні варіанти покупки нерухомості Один з інструментів, що пропонує «Київміськбуд»,— іпотечне кредитування.

       Умови для отримання іпотеки:

 1. Перший внесок за квартиру — у розмірі від 30 до 50%.
 2. Підтвердження своєї фінансової спроможності.

       Іпотечне кредитування можна назвати справжнім проривом на ринку нерухомості. У «Київміськбуді» сподіваються, що активне залучення іпотечних коштів нарешті дозволить змінити ситуацію, яка утворилася після стрімкого зростання курсу долара у 2014 році. Звісно, ще не всі банки готові до того, щоб запропонувати покупцям іпотеку. Проте наявність таких пропозицій у принципі відкриває більше можливостей для інвесторів. У рамках програми іпотечного кредитування «Київміськбуд співпрацює з трьома банками — це «Кристалбанк»,  «Укргазбанк» і «Глобус».

       Зверніть увагу, що кожен банк пропонує свої умови отримання іпотеки. Отже, для оформлення іпотеки інвесторові необхідно:

        «Кристалбанк» надає іпотеку:

 • на строк до 20 років;
 • на умовах сплати 50% вартості квартири;
 • відсотки: перший рік — 5%, другий і третій — 7,5%, далі ставка кредиту — 24%.

       «Укргазбанк» пропонує покупцям:

 • пільгові умови на 15 місяців;
 • відсотки: під 7,5% річних. Потім ставка кредиту становитиме — 24%;
 • покупцеві досить сплатити 30% від вартості квартири;

       «Глобус» кредитує на таких умовах:

 • на строк до 20 років;
 • мінімальний внесок — 30% від вартості квартири;
 • пільгові відсотки — 2 варіанти:

 1й варіант: 1 рік — 6,5%, наступні — 21,9%;

 2й варіант: перші два роки — 13,9%, наступні — 21,9%.

       Чому варто віддати перевагу саме іпотеці?

 1. Ставка іпотечних кредитів, як правило, нижче, ніж у споживчих позик. 
 2. Якщо ви сплачуєте забудовнику повну вартість квартири за один раз, то зможете отримати знижку до 20–25%. Заощаджена сума часто перевищує витрати на відсотки, які інвестор потім сплачує банку. А якщо простежити, як зростають ціни на квадратні метри з етапу «котловану» до введення в експлуатацію, то загальна вартість квартири збільшується на 20–25%.
 3. Купівля квартири в іпотеку, через банк, безпечніша, ніж покупка через ріелторів. Банки досить уважно перевіряють документи на такі квартири, щоби вони відповідали всім вимогам.
 4. Тривалий термін виплат за іпотекою можна скоротити. Якщо у вас диференційовані платежі по кредиту, то щомісячний внесок щорічно знижується, тобто поступово виплати стають усе менш обтяжливими.
 5. Купуючи квартиру в іпотеку, ви стаєте власником нерухомості, тоді як у разі розстрочки вона буде вашою тільки після виплати всієї суми забудовнику. Зрозуміло, що в багатьох думка про кредит на житло, як і раніше, викликає занепокоєння, однак іпотека — це реальний інструмент, що дозволяє вирішити житлове питання й нарешті стати господарем власної квартири. У будь-якому разі на початковий внесок накопичити можна куди швидше, ніж на повну вартість. Це особливо важливо для тих, хто платить за оренду житла.