ТЕТЯНА МАРКОВА ПРО ЗМІНИ В ЗАПИТАХ ПОКУПЦІВ

Як впровадження карантинних заходів через загрозу коронавірусу позначилось на запитах покупців щодо нерухомості, виданню КиевVласть  розповіла директор Департаменту продажу і маркетингу «Київміськбуд» Тетяна Маркова.

Будівельна галузь дещо уповільнила темпи, але вже з травня вона починає оживати, і вже з початку місяця ми бачимо результати, як на початкові стадії карантину. Квартири продовжують купувати, як для себе, так і як інвестицію: приблизно тих і інших покупців порівну — 50х50. Вкладають кошти у житло з метою їх заощадження і примноження зараз переважно “заробітчани”, які масово повернулися на батьківщину із-за кордону. А також ті, хто просто мають кошти і можуть розпорядитися ними на власний розсуд.

Надійність інвестиції та готовність проекту сьогодні виходять на перший план. Майже всі покупці сьогодні запитують готові або близькі до завершення об’єкти будівництва, причому місце розташування у даній ситуації вже не має такого значення. Основна вимога до інфраструктури сьогодні — наявність поряд розташованої станції метрополітену. Але ще до впровадження карантину, та і зараз також, попит почав більше схилятися до закритих житлових комплексів і нових, якісніших форматів житла. Такі об’єкти гарантують покупцеві значно більш високу ліквідність вкладень. Різниця у вартості таких квартир на котловані і на етапі введення об’єкта в експлуатацію, часом, може досягати 30-40% від початкової суми інвестицій. Вже зараз вимагають від девелоперів переключити увагу на проекти комфорт-класу з власною інфраструктурою, зеленими зонами, водоймами поблизу, а також іншими особливостями, що відрізнятимуть помешкання в новому сучасному ЖК, наприклад, квартирами з власними терасами, як у нашому ЖК Італійський квартал.

З метою інвестування продовжуватимуть купувати у першу чергу однокімнатні квартири. Вже зараз сформовано відкладений попит, який з місяця на місяць неминуче “вибухне”. Поштовхом до цього може стати те саме коливання (зростання) курсу долара США, адже саме у вільно конвертованій валюті українці традиційно тримають свої заощадження і чекають на слушну хвилину.

“Київміськбуд” продовжує напружено працювати і виконувати перед інвесторами узяті на себе зобов’язання, максимально враховуючи сучасні тенденції ринку та інтереси покупців.

Більше думок девелоперів читайте у матеріалі: Карантинные тренды: COVID-19 меняет спрос на квартиры и рынок жилья